Report this app

Description

Her format için bir medya oynatıcı

VLC media player  ,  PC’nizde hemen hemen her tür video, ses ve görüntü dosyasını oynatan  veya çıkarılabilir cihazlarda depolanan çok yönlü, sağlam bir yazılımdır  . Netflix Hulu Disney + ve Gaia gibi web kameralarından ve İnternet sitelerinden yayın yapabilir  . YouTube Facebook Twitter , Xbox Live ve PlayStation Live’dan canlı videoları kabul eder .

Tüm platformlar için ücretsiz

Çoğu ücretsiz medya oynatıcı reklam destekliyken, ücretsiz VLC medya oynatıcı, kar amacı gütmeyen kuruluş VideoLAN’ın bir projesidir  . Bir bağış iyi karşılanacaktır, ancak yazılımı ücretsiz tutmak için ticari reklamları izlemenize gerek yoktur.

Daha iyi özellikler ve güvenlik

Windows bilgisayarlar için yapılan bazı medya oynatıcıların aksine  VLC  , tüm dijital cihazlar için Windows, Mac OS, Linux, Android, Unix, Solaris, iOS iPhone ve diğer platformlarla uyumludur. Kontrol paneli ve platform tasarımı, uygulamaya kişisel dokunuşunuzu vermeniz için özelleştirilebilir.

Hazır görünümler ekleyebilir veya VLC cilt düzenleyicisiyle kendi görünümünüzü oluşturabilirsiniz  . Uygulama, daha iyi bir görüntüleme deneyimi için farklı uzantılar yüklemenize olanak tanır. Tüm dosyalarınızı tek bir yerde toplamanız için tüm videolarınızı Fotoğraflar uygulamanızdan ve Windows Media Player’daki şarkıları VLC platformuna yükleyebilir.

Bu medya oynatıcıda, göz atma geçmişinizi, konumunuzu veya e-posta kişilerinizi okumak için kullanıcı takibi veya casus yazılım yoktur. VideoLAN gizliliğinize saygı duyar . Temel multimedya oynatıcıların sınırlı seçeneklerinden rahatsız olursanız, VLC Media Player tüm dosya formatlarını güvenli bir platformda çalıştırmak için en iyi seçenektir.

Neden ağır videolar takılıp kalıyor?

AVI dosyaları sıkıştırılmamış. Muhteşem video ve ses kalitesi elde etmenize rağmen, görüntünün veya animasyonun karmaşıklığına bağlı olarak beş saniyelik videonun boyutu 80MB’nin üzerinde olabilir. Dosya ne kadar ağırsa, PC’nizin onu oynatması o kadar uzun sürer ve daha fazla bellek kullanır. VLC’nin akıllı kod çözme özelliği, videoların daha hızlı çalışmasını sağlar.

Ağır videoların daha iyi arabelleğe alınması gerekir. 20 MB / sn veya daha hızlı İnternet geniş bant bağlantınız yoksa videonuz, akışı duraklatana kadar yavaşlayabilir  . Bazı durumlarda, uygulamayı kapatmanız, geri dönmeniz ve videoyu yeniden başlatmanız gerekir. VLC player  düzeltme tamponlama konulara diğer yazılımlar üzerinde son çare olarak yapabilirsiniz.

Temel medya oynatıcılar, bilinmeyen bir codec bileşeniyle sorun yaşıyor. Flash veya Movie Maker, videoları ve animasyonları MP4’lerden veya daha küçük MPG formatından daha ağır olan SWF, FLV veya WMV uzantılarına biçimlendirin. Bazı oynatıcılar bu yazılım uzantılarını tanımaz, oysa  VLC Video Oynatıcı  hepsini okuyabilir.

Orijinal video kalitesi ve yeniden üretim kalitesi

Bazen pikselli görünen, çok yavaş oynatılan, birkaç saniyede bir duraklayan, doğru renkleri göstermeyen veya bulanık görünen bir video düşük kaliteli bir dosya değildir. Bir video dosyasının kalitesi iyi olabilir ve yine de temel bir medya oynatıcıda kötü görünebilir. Sorun video değil; onu çalan uygulama.

Küçük bir 3GP veya WMV video dosyası, tam HD 1080 PC ekranında pikselli veya odak dışı görünebilir. Bunun nedeni, dosya biçiminin o ekran için uygun olmamasıdır. 3GP’ler en iyi 3G telefonlarda oynar, 4G veya 5G telefonlarda bile. WMH dosyaları, Windows Media için oldukları için Mac PC’lerde harika görünmeyecek veya açılmayacaktır.

MP4 dosyaları sıkıştırılır, ancak  kodekleri  PC ve akıllı telefonlar için çoğu multimedya oynatıcıda iyi görünmelerini sağlar. DVD’ler ve Blu-ray filmler için standart format MPEG-4’tür. Bu format size en iyi, en net görüntü ve ses kalitesini verir. Surround Ses ve tam HD ekran, izleme deneyiminizi on kat geliştirir.

MPEG -4 biçimi sunar renkler, inanılmaz kontrast, canlı grafik kalitesini ve state-of-the-art net ses. VLC medya oynatıcı uygulaması  , güçlü donanım masaüstü veya dizüstü artırma özellikleri tüm yararlanır çünkü donanım kod çözme ile size en iyi film deneyimi sunar.

Video severler için diğer iyi seçenekler

VLC ücretsiz video oynatıcı  size bir all-formatlı medya oynatıcı istediğiniz her şey vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı görmek için diğer platformları karşılaştırmak isterseniz, bu diğer multimedya oynatıcıları ve özel özelliklerini de deneyebilirsiniz. Her biri belirli işlevlerde üstündür ve farklı bir görünüme sahiptir.

 Windows için Winamp , nesillerdir Windows işletim sistemleri için kullanılan klasik, özelleştirilebilir bir medya oynatıcıdır. O kadar başarılı oldu ki artık Mac  PC’ler ve  Android  akıllı telefonlar için mevcut  .

 Windows ve Android için  PotPlayer’da  bir ses ekolayzer ve ses için şarkı sözü altyazılı MP3 ve altyazı senkronizasyonu dahil MPEG-4 filmler bulunur. İhtiyacınız olan her şeyi hızlı bir şekilde bulmanız için tüm videolarınızı ve müziğinizi tek bir ana klasöre yükleyebilir.

Kodi  , Windows PC, Mac veya Android akıllı telefonunuzda çevrimiçi video akışı ve podcast’ler için mükemmeldir. Canlı televizyonu kaydetmek için Kişisel Video Kaydediciye (PVR) sahiptir. Uzak arayüzü, uzaktan kumandalara ve İnternet tarayıcılarına bağlanır.

MPlayer  , eski Windows ve Mac bilgisayarlarda bile indirmeyi ve yüklemeyi kolaylaştıran basit bir platforma sahiptir. Çok fazla bellek veya işlem gücü kullanmadığından videoları hızlı yükler, altyazıları destekler ve ekran görüntüsü alabilir.

Tüm dosya formatlarını tüm cihazlarda oynatın

Ücretsiz VLC medya oynatıcı, herhangi bir işletim sistemine sahip tüm elektronik cihazlarda çok yönlüdür ve mevcut hemen hemen her formatta video ve ses dosyalarını yeniden üretebilir. Farklı dosya formatları farklı kalite seviyelerini gösterir, ancak donanım kod çözme özelliğine sahip bu  multimedya oynatıcı  her videoyu en iyi şekilde yeniden üretir.

Artıları

  • Reklamsız ücretsiz tutun
  • Tüm dijital platformlarda çalışır
  • Çoğu dosya formatını oynatır
  • Dış görünüm düzenleme aracıyla özelleştirilebilir
  • Kullanıcı takibi veya casus yazılım yok

EKSİLERİ

  • Sınırlı uygulama dili kullanılabilirliği
  • Depolama için bulut seçeneği yok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *