Report this app

Description

Windows PC’nize yazılım yükleme

Bilgisayarınız gerçekten harika şeyler yapmanıza izin veriyor. Dijital fotoğraf düzenleme, gelişmiş bilgisayar oyunları, video akışı – bunların hepsi farklı yazılım türleri nedeniyle mümkündür. Geliştiriciler her zaman bilgisayarınızla daha da fazlasını yapmanıza olanak tanıyan yeni yazılım uygulamaları yaratırlar.

CD-ROM’dan yükleme

1990’ların ortasından 2000’lerin sonuna kadar, yeni yazılım edinmenin en yaygın yolu bir CD-ROM satın almaktı. Daha sonra diski takabilirsiniz ve bilgisayar kurulum boyunca size rehberlik eder.

Şimdi, neredeyse tüm yazılımlar bu modelden uzaklaştı. Bu nedenle birçok yeni bilgisayar artık bir CD-ROM içermemektedir. Bununla birlikte, yazılımı bir CD-ROM’dan yüklemeniz gerekiyorsa, diski bilgisayarınıza takmanız ve ardından talimatları izlemeniz yeterlidir.

Web’den yazılım yükleme

Bugün, yeni bir yazılım edinmenin en yaygın yolu, onu İnternet’ten indirmektir. Microsoft Office ve Adobe Photoshop gibi uygulamalar artık satın alınabilir ve doğrudan bilgisayarınıza indirilebilir. Bu yolla özgür yazılımı da yükleyebilirsiniz. Örneğin, Google Chrome web tarayıcısını kurmak istiyorsanız, bu sayfayı ziyaret edebilir ve İndir düğmesini tıklayabilirsiniz.

Kurulum dosyası bilgisayarınıza .exe formatında kaydedilecektir. Belirgin nokta exe, Windows bilgisayarlarda kurulum dosyaları için standart uzantıdır. Bir .exe dosyasından bir uygulama yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bir .exe dosyasını bulun ve indirin.

bir .exe dosyası indirmek

.Exe dosyasını bulun ve çift tıklayın. (Genellikle İndirilenler klasörünüzde olacaktır.)

.exe dosyasını açmak

Bir iletişim kutusu belirecektir. Yazılımı kurmak için talimatları izleyin.

uygulamayı kurmak

Yazılım yüklenecektir. Artık uygulamayı Başlat menüsünden (Windows 7) veya Başlangıç ​​Ekranından (Windows 8) açabilirsiniz.

uygulamayı açmak

Yazılım bulmak için ipuçları

Deneyimlerimize göre, yeni yazılım bulmanın en kolay yolu Web’de arama yapmaktır. Örneğin, bilgisayarınızda bazı kişisel fotoğrafları düzenlemenin bir yolunu arıyorsanız, ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımı için bir Google araması çalıştırabilirsiniz. Ne tür bir yazılım aradığınızdan tam olarak emin değilseniz, tamamlamak istediğiniz görevleri açıklamayı deneyin. Örneğin, yapılacaklar listeleri oluşturmanın ve randevularınızı düzenlemenin bir yolunu istiyorsanız, ücretsiz takvim düzenleme yazılımı gibi bir şey arayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *