Report this app

Description

Özelleştirilebilir arayüz

Her görev için farklı bir ortam gereklidir. GIMP, görünümü ve davranışı beğeninize göre özelleştirmenizi sağlar. Pencere öğesi temasına bağlı olarak, araç kutusundaki özel araç setlerinde renkleri, pencere öğesi aralığını ve simge boyutlarını değiştirebilirsiniz. Kullanıcı arayüzü, yuvalar olarak adlandırılan şekilde modüle edilmiştir, böylece bunları sekmeler halinde istifleyebilir veya ayrı bir pencerede açık tutabilirsiniz. Sekme tuşuna basmak onları gizler.

GIMP, yalnızca resminizi önizlemenize değil, aynı zamanda ekranınızın çoğunu kullanırken düzenleme yapmanıza izin veren harika bir tam ekran moduna sahiptir.

Fotoğraf işleme

Çok sayıda dijital fotoğraf eksikliği, GIMP ile kolayca telafi edilebilir. Merceğin eğilmesinin neden olduğu perspektif bozulmalarını, dönüştürme araçlarında düzeltme modunu seçerek düzeltin. Güçlü bir filtre ve basit kullanıcı arabirimi ile lens çerçevesi bozulmasını ve vinyet oluşturmayı ortadan kaldırın.

Dijital rötuş

GIMP, gelişmiş fotoğraf rötuşlama teknikleri için idealdir. Klonlama aracıyla gereksiz ayrıntıları kaldırın veya yeni iyileştirme aracıyla daha küçük ayrıntıları düzenleyin. Perspektif klonlama aracı ile, nesneleri perspektifte ortogonal klonda olduğu kadar kolay klonlamak zor değildir.

Donanım Desteği

GIMP, çeşitli kullanıma hazır giriş cihazları için benzersiz destek sunar. Basınca ve eğime duyarlı tabletler, aynı zamanda çeşitli USB veya MIDI denetleyicileri. Sık kullanılan eylemleri aşağıdaki gibi cihaz olaylarına bağlayabilirsiniz: B. bir USB tekerleğini döndürmek veya bir MIDI denetleyicisinin kaydırıcısını hareket ettirmek. Boyarken bir fırçanın boyutunu, açısını veya opaklığını değiştirin ve en sevdiğiniz komut dosyalarınızı düğmelere bağlayın. İş akışınızı hızlandırın.

Dosya formatları

Dosya biçimleri desteği, popüler JPEG (JFIF), GIF, PNG ve TIFF biçimlerinden, birden çok çözünürlüğe ve birden çok renk derinliğine sahip Windows simge dosyaları gibi özel kullanım biçimlerine kadar değişir. Mimari, GIMP’nin biçimlendirme yeteneklerini bir eklenti ile genişletmeyi mümkün kılar. GIMP eklenti kayıt defterinde nadir biçimler için destek bulabilirsiniz.

Şeffaf sanal dosya sistemi sayesinde, FTP, HTTP veya hatta SMB (MS Windows paylaşımları) ve SFTP / SSH gibi protokolleri kullanarak uzak konumlardan dosya yüklemek ve kaydetmek mümkündür.

Depolama alanından tasarruf etmek için, her format ZIP, GZ veya BZ2 gibi bir arşiv uzantısıyla kaydedilebilir. GIMP, herhangi bir ek adım atmanıza gerek kalmadan dosyayı şeffaf bir şekilde sıkıştırır.

Ne var ne yok:

GIMP 2.10, başlangıçta programı yeni bir görüntü işleme motoru olan GEGL’e taşımaya odaklanan altı yıllık bir çalışmanın sonucudur. Ancak yeni sürüm, yeni ve geliştirilmiş araçlar, daha iyi dosya formatı desteği, çeşitli kullanılabilirlik iyileştirmeleri, yenilenmiş renk yönetimi desteği, dijital ressamlar ve fotoğrafçılar için bir dizi geliştirme, meta veri düzenleme ve çok daha fazlasını içeren çok daha fazla yeni özellik getiriyor.

Güncellenmiş kullanıcı arayüzü ve ilk HiDPI desteği

GIMP 2.10 ile ilgili hemen öne çıkan bir şey, yeni karanlık tema ve varsayılan olarak etkinleştirilen ikonik simgelerdir. Bunun ortamı biraz bulutlandırması ve odağı içeriğe kaydırması gerekiyor.

GIMP’de artık 4 UI teması bulunmaktadır: Koyu (varsayılan), Gri, Açık ve Sistem. Simgeler artık temalardan ayrıldı ve hem renkli hem de sembolik simgeleri tutuyoruz, böylece eski görünümü tercih ederseniz, GIMP’yi sistem temasında renkli simgelere sahip olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Ek olarak, GIMP’nin HiDPI ekranlarda daha iyi görünmesi için simgeler artık dört boyutta mevcuttur. GIMP, hangi boyutun kullanılacağını belirlemek için elinden geleni yapacaktır. Ancak, bu seçimi Düzenle> Tercihler> Kullanıcı Arayüzü> Simge Temaları altında manuel olarak geçersiz kılabilirsiniz.

GEGL bağlantı noktası, yüksek bit derinliği desteği, çoklu okuma ve daha fazlası

V2.10’un nihai hedefi, GEGL görüntü işleme kitaplığına bağlantı noktasını tamamlamaktı. Renk araçları ve deneysel bir GEGL aracı için isteğe bağlı GEGL kullanımını sunduğumuzda v2.6 ile başladı ve GEGL tabanlı katman projeksiyonunu eklediğimiz v2.8 ile devam ettik.

Artık GIMP, tüm döşeme yönetimi için GEGL kullanıyor ve her proje için döngüsel olmayan bir diyagram oluşturuyor. Bu, 3.2 sürümü için planlanan tahribatsız işleme eklemek için bir gerekliliktir.

GEGL kullanmanın birçok avantajı vardır, bunlardan bazılarından GIMP 2.10’da zaten yararlanabilirsiniz.

  • Yüksek bit derinliği desteği, görüntülerin renk kanalı başına 32 bit hassasiyetle işlenmesini ve PSD, TIFF, PNG, EXR ve RGBE dosyalarının yerel aslına uygunluklarında açılıp / dışa aktarılmasını sağlar. Ek olarak, FITS görüntüleri kanal başına 64 bit hassasiyetle açılabilir.

  • Multithreading, işleme için birden fazla çekirdeğin kullanılmasına izin verir. GIMP’deki tüm işlevler bunu kullanmaz, üzerinde çalışmaya devam etmek istiyoruz. İlginç bir nokta, çoklu okuma işleminin GEGL işleme yoluyla yapılmasıdır, ancak aynı zamanda örneğin resmi ekran kodundan ayırmak için çekirdek GIMP’nin kendisinde de yapılır.

  • GPU tarafı işleme hala isteğe bağlıdır, ancak kararlı OpenCL sürücüleri olan sistemler için mevcuttur.

gimp
gimp indir
gımp indir
gımp
gimp gezginler
gimp indir türkçe
gi̇mp
gimp türkçe indir
gnu image manipulation program
gımp photoshop
resim düzenleme programı
resim programı
gimp2
gimp 2 indir
afiş hazırlama programı gezginler
fotoğraf düzenleme programı
fotoşop gezginler
gımp 2
fotomontaj programı gezginler
gimps
gimp 2
gimp 2.8
resim düzenleme programları
gimp tamindir
snapseed pc indir gezginler
fotoğraf resim düzenleme programı türkçe indir
resim düzenleme programı indir
gimp türkçe
gimp türkçe yapma
fotoğraf düzenleme programı indir
fotoğraf programı
resim düzenleme programı türkçe indir gezginler
fotograf düzenleme indir pc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *