Report this app

Description

Microsoft Office 2007  , Microsoft Corporation’ın ödüllü bir  üretkenlik uygulamaları paketidir . İlk olarak 2007’nin başlarında piyasaya sürülen Windows Vista işletim sistemi perakende satışıyla birlikte, dijital üretkenlik uygulamalarını oluşturmanın, yönetmenin ve bunlarla işbirliği yapmanın birleşik bir yolunu isteyen dünya çapındaki Windows işletim sistemi kullanıcılarının hemen dikkatini çekmeyi başardı. Ünlü Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının yeni sürümleriyle  Office 2007  , ev veya iş yeri belgelerinin yönetimi için  dünyanın en çok kullanılan paketinin konumunu korumayı başardı  .

En son belge işleme tekniklerini kullanan bu Office sürümü, araç vitrini basit menü çubuklarından görsel olarak daha çekici “şeritlere” değiştirmeye odaklanan Fluent User Interface adlı yepyeni grafik tasarımı halka tanıttı.

Yaşam döngüsünün sonunda, Office 2007 paketi, giriş seviyesi Temel katmanından ( WordExcelOutlook  ve PowerPoint’in yalnızca görüntüleyici sürümünü içerir), tam özellikli Enterprise’a kadar sekiz yapılandırmada satın alınabilir.  Üst düzey katmanlar.

Birkaç ankete göre, dünya çapındaki birçok işletme, günlük işlemlerini Office’ten daha yeni sürümlere yükseltmemeyi seçti ve bu üretkenlik paketinin kullanıcılarına sağlamayı başardığı performans ve kullanılabilirlikteki inanılmaz sıçramayı gözler önüne serdi.

Office 2007’deki Yeni Özellikler

Office 2003’ün başarısından sonra, Microsoft Corp.’daki tasarımcılar tüm Office uygulamalarının görsel tasarımını büyük ölçüde iyileştirmeye karar verdiler. Nihai sonuç yalnızca Akıcı Kullanıcı Arayüzü tasarımının uygulanmasında değil, aynı zamanda standartlaştırılmış Office düğmesinin benimsenmesi (en yaygın dosya yönetimi ve yazdırma araçları için kullanılır), bağlamsal sekmeler (yalnızca ofis uygulamaları seçimi algıladığında ortaya çıkan) gibi diğer birçok değişiklikle geldi. belirli belge öğeleri), seçilen biçimlendirme stillerinin Canlı Önizlemesi, yeni mini araç çubuğu, hızlı erişim araç çubuğu ve diğerleri.

 Yeni dosya biçimlerinin (Office Open XML) benimsenmesiyle çekirdek ve genişletilmiş Office 2007 uygulamalarının (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access, InfoPath, Communicator, Groove, OneNote, Project ve SharePoint Designer) güncellenmiş sürümlerinin işlevselliği  ), PDF, XPS ve OpenOffice belge dosya biçimi (ODF) desteği.

En yaygın kullanılan Office uygulaması Microsoft Word, Office’te önemli yükseltmeler aldı. Varsayılan yazı tipi “Times New Roman” dan “Calibri” ye değiştirildi ve diğer birçok özellik kullanıcıların belgeleri üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmalarını sağladı. Bu, daha basit stil sayfası yönetiminin, bir durum çubuğundaki entegre sözcük sayacının, yeni bağlamsal yazım denetleyicisinin , çeviri araç ipuçlarının (yalnızca belirli diller için), otomatik alıntı oluşturucunun, yeniden tasarlanmış matematik denklemlerinin, daha iyi belge karşılaştırma aracının, yeni belge görüntüleyici seçeneklerinin benimsenmesini içerir.  ve daha fazlası.

Microsoft Excel, genişletilmiş belge boyutu desteğiyle (tek bir çalışma sayfasında 1.048.576 satır ve 16.384 sütun, tek bir hücrede 32.767 karakter) önemli ölçüde yükseltildi. Uygulama ayrıca koşullu biçimlendirme, çok iş parçacıklı hesaplamalar, harici kaynaklardan veri içe aktarma, yeni sayfa düzeni araçları, yeni filtreler, yeni grafik motoru ve Kullanıcı Tanımlı İşlevler (UDF), CUBE işlevleri, Formül Otomatik Tamamlama ve diğerleri gibi özellikler için destek aldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *