Report this app

Description

YouTube’da milyarlarca saatlik video var. Kelimenin tam anlamıyla. Ve bu, 2005’ten beri video yüklemek ve izlemek için gidilecek yer olan siteyle ilgili en şaşırtıcı istatistik değil. Bununla birlikte, bazen bu videolardan birinin kendi bilgisayarınızda veya telefonunuzda olmasını gerçekten isteyebilir veya buna ihtiyaç duyarsınız. Ancak YouTube videolarını indirme konusu ortaya çıktığında, ele alınması gereken bir yan konu var: Yasal mı?


Telif hakkı açısından, kendi kişisel çevrimdışı kullanımınız için bir video indirdiğiniz sürece, muhtemelen iyisiniz. Google’ın YouTube için hizmet şartlarını göz önünde bulundurduğunuzda daha siyah ve beyazdır. “Erişim, çoğaltma, indirme, dağıtma, iletme, yayınlama, görüntüleme, satma, lisanslama, değiştirme, değiştirme veya başka türlü yetkiniz yoktur. (a) Hizmet tarafından açıkça yetkilendirildiği şekilde veya (b) YouTube’un ve varsa ilgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni olmadan Hizmetin herhangi bir bölümünü veya herhangi bir İçeriği kullanma.

Resmi olmayan kanallar aracılığıyla YouTube videolarını çevrimdışı izlemek, Google’dan ve video oluşturuculardan para alır. YouTube’un reklam yayınlamasının bir nedeni var: İnsanlar bu şekilde geçimini sağlıyor.

Dolayısıyla, açıkçası, YouTube’dan video çalmak büyük bir hayır-hayır. Bir video paylaşmak istiyorsanız, YouTube ve diğer video sitelerinin çoğu, sosyal ağlar aracılığıyla paylaşmaya, yerleştirmeden e-postaya göndermeye kadar bunu kolaylaştırır. Çoğu zaman bir videoyu indirmenize gerek yoktur.

Ancak, nedenleriniz var. Bir YouTube videosu indirmeniz gerekiyorsa — kesinlikle, yalnızca kendiniz için, yaymak için değil ve tam bir dangalak olmak zorunda değilsiniz – işte bunu nasıl yapacağınız.

Not:  Bu hikaye, ilgili araçlar düzenli olarak değiştikçe sık sık güncellenir. Bu değişikliklerden bazıları, antivirüs araçları tarafından kötü amaçlı yazılım olarak işaretlenen “ekstralarla” dolu yazılımlar gibi her zaman hoş değildir. Aynı şey yardımcı web siteleri için de geçerlidir – bir sitenin reklam ağındaki bir değişiklik kötü amaçlı yazılımlarla ilgili sorunlar da yaratabilir.

Bunun, YouTube videolarını indirebilen programların ve sitelerin bir çamaşır listesi haline gelmesini önlemek için, dahil edilmek için birkaç kural bulduk. Hizmetler şunları yapmalıdır:


  1. Destek En iyi üç video sitesiyle çalışın: İndir

Ses için MP3’e çıktı

  1. Bir arayüze sahip olun

 Kötü amaçlı yazılım içermeyen kişisel verilerinizi toplamayın

Bu öyküdeki programlar, hizmetler ve siteler, bu yazı itibariyle spam / virüs / sorunlardan arındırılmıştır, ancak uyarıda bulunun. Büyük zaman. Özellikle de gerçekten emptoring yapmıyorsanız.

Masaüstü Yazılımı

Üçüncü taraf yazılım, çevrimiçi videoları indirmek üzerinde en iyi kontrolü elde edeceğiniz yerdir. Tipik olarak, istediğiniz YouTube videosunun URL’sini programa yapıştırırsınız ve bulabileceği en yüksek kaliteli sürümü indirir. 1080p Yüksek Çözünürlük (HD) formatındaki videolar için bu genellikle bir MP4 dosyasıdır. Daha yüksek kalitede her şey için – 4K ve hatta 8K videolar – dosya formatı tipik olarak MKV’dir.

Geçmişte, YouTube videoları Flash tabanlıydı, bu nedenle indirmeniz bir FLV dosyasıydı, ancak bunların oynatılması daha zordur. MPEG-4 Part 14 multimedya formatı için kısa MP4, her yerde oynatılır

Matroska olarak da adlandırılan MKV dosyasının bir kapsayıcı olduğuna dikkat edin – dosya, içinde herhangi bir sayıda kodek kullanan video içerebilir. Hepsini oynamanın kusursuz yolu, her şeyi oynatan Windows için VLC Media Player’ı kullanmaktır. (Aşağıda bununla ilgili daha fazlasını okuyun.) İndiriciler için, işte en iyi seçenekler.

VLC medya oynatıcı

Bedava ; Windows, macOS, Linux

Yukarıda VLC Media Player’dan bahsetmiştim çünkü Windows kullanıcıları için şimdiye kadar oluşturulmuş hemen hemen tüm medyaları oynatan harika bir araçtır. Görünüşe göre, kıvrımlı bir şekilde de olsa YouTube videolarını indirme yeteneğine de sahip. (Bununla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, VLC’yi tam olarak yeniden kurmanız ve bunun çalışması için önbelleğinizi temizlemeniz gerekebilir.)

Tarayıcınıza geri dönün ve geçici bir web adresidir ve sonunda süresi dolacak olan URL’yi adres çubuğuna yapıştırın ve videoyu oynatmaya başlayın. Videoyu tarayıcıda görüntülerken, dosyayı yerel olarak saklamak için indirme seçeneği göreceksiniz.

 

Ancak, orijinal YouTube akışı 1440p veya 2160p (4K olarak da bilinir) mevcut olsa bile, VLC’nin dosyanızı yalnızca 1080p olarak kaydedeceği ve daha yüksek olarak kaydedemeyeceği anlaşılıyor. Ayrıca videoyu diğer biçimlere dönüştürmez. Bu seçenekleri elde etmek için aşağıdaki masaüstü yazılımına ihtiyacınız var.

4K Video İndirici

Çok dilli 4K Video İndirici (4KVD) sık sık güncellenir ve programın web sitesinde net indirme bağlantıları sunar; burada reklam tuzağı yok. Yazılım, reklamını yaptığı şeyi basit bir arayüzde yapar: 8K’ya kadar videoları kaliteli olarak alır ve birçok formatta indirir. Başlamak için bir YouTube URL’sini kopyalayın ve Bağlantıyı Yapıştır düğmesini tıklayın. 4KVD, abone olduğunuz bir kanaldaki altyazıları, tüm oynatma listelerini ve tüm videoları bile alır. Desteklenen siteler YouTube, Vimeo, Facebook ve diğerleri gibi büyük isimlerle sınırlıdır, ancak ihtiyacınız olan şeylerin çoğunu kapsar. Işıkları açık tutmak için alt kısımda büyük bir afiş reklamı görüntüler.

Testlerde, test videomun 4K olarak indirilmesi için MP4’ten MKV formatına geçiş yapmak zorunda kaldım. 4KVD, film fragmanı için 3 dakikalık 229,7 Megabayt (MB) dosyayı yaklaşık 1 dakika 20 saniyede kapattı. 4KVD varsayılan olarak 1080p HD’ye dönüyor, bu yüzden Ultra Yüksek Çözünürlüklü (8K) bir oynatma listesi indirirken aynı geçişi yaptım. Akıllı Modu ve ön ayarlarını etkinleştirirseniz, 4K Video Downloader favori formatınıza tek tıklamayla indirmeler gerçekleştirebilir. Bir seferde 25’ten fazla video indirmek veya YouTube kanallarına abone olmak istiyorsanız, en son sürümü anında indirmek için ücretli sürüm gerekir. Ortaya çıkan MKV dosyalarının VLC Media Player aracılığıyla oynatılması kusursuzdu.

Programın kendisi, sesi MP3 formatına çıkarma seçeneğine sahiptir, bu nedenle 4K YouTube’dan MP3’e yardımcı yazılımına ihtiyacınız bile yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *