Report this app

Description

Bilgisayarınızı tüm işler için kullanmaktan ve oyun oynamaktan bıktınız mı? Bilgisayarlara önceden yüklenmiş olarak gelen oyunlar çok az zaman kaybına neden olur, ancak muhtemelen çok geçmeden oraya yeni oyunlar yüklemek isteyeceksiniz. Oyunların bilgisayara nasıl yükleneceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Oyun yüklemenin üç ana yolunu ele alacağız: fiziksel ortam aracılığıyla yükleme (bir mağazadan satın aldığınız bir yükleme DVD’si gibi), doğrudan yayıncıdan yükleme veya dijital bir mağaza aracılığıyla indirme (Steam veya GOG gibi).

Bu makaledeki talimatlar, işletim sistemi sürümü ne olursa olsun, kullandığınız herhangi bir bilgisayar için eşit derecede iyi çalışmalıdır. Bir uyarı: İşletim sisteminizle uyumlu bir oyun yüklediğinizden emin olun.

Fiziksel Medyadan Bir Oyun Nasıl Yüklenir
Gerçek bir fiziksel yükleme diski aldığınız bir bilgisayar oyununu seçerseniz, kurulum oldukça basittir. İşte nasıl yapacağınız.

Kurulum diskini bilgisayarınızdaki uygun sürücüye yerleştirin.

Genellikle diskler otomatik olarak çalışacaktır. Bilgisayarınız programı çalıştırmanın güvenli olduğunu onaylamanızı isterse, Evet’i tıklayın.

Disk otomatik olarak çalışmazsa, Dosya Gezgini veya Finder’ı kullanarak diskin kendisine gidin, ardından disk sürücünüzü açın. Oradan, kurulum dosyasını diskte çalıştırmak için çift tıklayın.

Kurulum dosyası genellikle Kurulum veya Kurulum gibi bir adla anılacaktır. Ayrıca diskteki birkaç çalıştırılabilir dosyadan biri olacaktır – diğer dosyaların çoğu veri dosyaları olacaktır.

Ekrandaki kurulum talimatlarını izleyin. Oyunun boyutuna ve bilgisayarınızın hızına bağlı olarak kurulum birkaç dakika sürebilir.

Kurulum sürecini tamamladığınızda, genellikle oyunu hemen başlatma seçeneği sunulur.

Doğrudan Yayıncıdan Dijital İndirilen Bir Oyun Kurun Doğrudan
yayıncıdan indirdiğiniz bir oyunu yüklemek, fiziksel medyayı kullanmakla oldukça benzer bir süreci izler. Ancak, kullandığınız programlara aşina değilseniz gezinmek biraz daha yanıltıcı olabilir.

Doğrudan bir yayıncıdan indirirseniz, genellikle oyununuzu nasıl indirmek istediğinizle ilgili birkaç farklı seçeneğiniz olur. İster Windows, ister Mac veya Linux kullanıyor olun, temel bilgilerle başlayacak ve genellikle size oyunu nasıl indireceğiniz konusunda farklı seçenekler sunacaktır. Bu doğrudan bir indirme olabilir veya yayıncı size Steam gibi başka bir program için bir indirme kodu verebilir.

Doğrudan indirme için, indirdiğiniz dosyanın görünmesini istediğiniz klasörü seçin. İndirilen bu dosya, çalıştırmanız gereken Kurulum dosyasıdır. İndirme işlemi bittiğinde, bu dosyayı çalıştırın ve oyununuzu yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Size bir indirme kodu verirse, seçilen programı (Steam, Epic Games Store vb.) Açmanız ve Bir Ürünü Etkinleştirme veya Oyun Kodu Girme seçeneğini bulmanız gerekecektir.

Kullandığınız programa bağlı olarak bu seçenek farklı yerlerde olabilir. Steam’de, ekranın üst kısmındaki Oyunlar açılır menüsünde bulunur.

Ekrandaki yönergeleri takip edin. Oyun genellikle Oyunlar bölümünüze yerleştirilecek ve bir masaüstü kısayolu otomatik olarak kaydedilecektir.

Bir Dijital Mağazadan Oyun Kurma
Evinizin rahatlığında alışveriş yapmak istiyorsanız, Steam, GOG veya Epic Games Store gibi dijital bir indirme platformu kullanmak yuvarlanmanın yoludur. İşte yaptığınız şey.

Henüz yapmadıysanız, kullandığınız programda bir hesap oluşturun.

Tüm dijital mağazalar bilgilerinizi kaydedecektir, bu nedenle bir oyun satın alırsanız ve yeni bir bilgisayar satın alırsanız, oyunlarınıza erişmek için sadece hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Mağaza bölümüne gidin ve aradığınız oyunu bulun. Satın Al veya Kur’a tıklayın. Henüz kaydetmediyseniz, kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.

Oyunu yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Oyunun kurulumu tamamlandığında, genellikle otomatik olarak başlatma şansına sahip olursunuz. Değilse, dijital indirme platformunun Oyunlar bölümüne gidin, yüklediğiniz oyunu bulun ve Çalıştır’ı veya Başlat’ı tıklayın.

Çoğu oyun Windows’ta desteklenir, ancak farklı bir işletim sistemi kullanıyorsanız oyununuz destekleniyorsa dikkatli olmanız gerekir. Çoğu oyunun kurulumu oldukça kolaydır ve neredeyse hepsinde ekran talimatları bulunur. Ekrandaki bu talimatları izleyin ve hazır olmalısınız!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *