En İyi Akıllı Saatler 2021 – Satın Alma Rehberi

5 May, 2021 admin No Comments

Apple, Google ve Samsung gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, fitness takibi gibi niş pazarların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırken, bir silahlanma yarışına girdiler. Her nesil akıllı saat, yalnızca kendi önceki yinelemelerini değil, aynı zamanda rakiplerinin en son sürümlerini de geride bırakmak zorunda kaldı.

Bu, yalnızca Apple 6 veya Samsung Galaxy gibi genel bir saat için pazarda bulunanlar için değil, aynı zamanda Mobvoi TicWatch veya Fitbit Ionic gibi daha spora özel saatler için akıllı saat müşterileri için gelişen bir pazar yarattı.

Tüketimci ekonomimizdeki pek çok şeyde olduğu gibi kötü haber, seçeneklerin sayısının aşırı seçenek yüklemesine yol açabileceğidir.

Bu makaledeki amacım, seçimlerinizi basitleştirmenize yardımcı olmaktır. Daha fazlasını okumadan önce, akıllı saatin neden istendiğini kendinize sorun. Havuzdaki turları mı sayıyorsun? Spor salonunda tekrarlar mı? En yeni ekipmana sahip olmanın keyfi için mi? Yoksa piyasadaki en iyi Android akıllı saate mi ihtiyacınız var?

Akıllı saati neden istediğinizi bilmek, doğru özellikleri aramanıza yardımcı olacaktır. Ardından, bu makaleyi okurken her bir saati ihtiyaçlarınızı ne kadar iyi karşıladığına göre sıralayabilirsiniz. Nihai seçim maliyet, marka, ek özellikler vb. İle yapılabilir.

Bu makale için, onları karşılaştırmak ve karşılaştırmak amacıyla denemek için elimden geldiğince çok saat yalvardım ve ödünç aldım. Eminim ki, bunu okuduktan sonra, sizin için doğru seçimi yapmak için ihtiyacınız olan bilgilere sahip olacaksınız. Black Friday yaklaşırken, kendinize harika bir giyilebilir teknoloji parçası takmak için yılın daha iyi bir zamanı olamaz.

İlk on listeye hızlı bir bakış için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz. Daha da derine inmek istiyorsanız, aşağıdaki bireysel incelemelere ve sondaki alıcının kılavuzuna göz atın.

En İyi Akıllı Saatler 2021

1.  Apple Watch Series 5 GPS
2.  Samsung Galaxy Watch
3.  Fossil Gen 5 Smartwatch
4.  Samsung Galaxy Watch Active 2
5.  Mobvoi TicWatch Pro
6.  Mobvoi TicWatch E2
7.  Apple Watch 4
8.  Fitbit Versa 2
9.  Fitbit İyonik
10 .  Elma izle 3

En İyi Smartwatches Satın Alma Rehberi

Akıllı saatin ne olduğunu sorarak başlayalım. Bileğinize taktığınız ve mesajlar, çağrılar ve sosyal medya güncellemeleri gibi şeyler için size bildirim verebilen bir cihaz. Bu şekilde, göze çarpan bariz olan şey, akıllı saatlerin bileğinize taktığınız telefonunuzun uzantıları olma eğiliminde olmasıdır.

Ancak bu saatler kendi başlarına da çok şey yapabilir. Bazıları, telefondan bağımsız olarak arama yapma ve müzik yayını yapma gibi oldukça gelişmiş bazı şeyler yapmalarına izin veren hücresel bağlantı ile birlikte gelir.

Ayrıca, hepsi fiziksel aktivitenizi izlemek için kalp atış hızı monitörleri, barometreler, ivmeölçerler ve diğerleri gibi birçok yerleşik sensör içerir. Bunları ayrıca, içinde NFC teknolojisi varsa, kablosuz ödeme yapmak için de kullanabilirsiniz.

Smartwatch Çılgınlığı ne zaman başladı?

Muhtemelen dijital saatler ilk akıllı saatlerdi. Sonuçta, bazılarının birim dönüştürücüleri ve hesaplayıcıları vardı. Belirli bir Seiko modeli TV izlemenize bile izin verdi! Bununla birlikte, akıllı telefonlara benzer yeteneklere sahip saatlerin gerçek yükselişi gerçekten 2010’dan sonra başladı.

Pazara şu anda Sony, Samsung ve Apple gibi büyük oyuncular hakim olsa da, modern akıllı saati popülerleştirme kredisi Pebble adlı küçük bir girişime gidiyor. Pebble, akıllı saati için para toplamak için 2013 yılında Kickstarter’a gitti ve sadece çok para toplamakla kalmadı, aynı zamanda bir milyondan fazla birim satmaya devam etti.

Silikon çiplerin minyatürleştirilmesi gibi teknolojik gelişmeler, diğer şirketlerin de tekil amaçlara adanmış akıllı saatler yapmasını mümkün kılmıştır.

Örneğin Garmin tarafından sunulan Fenix ​​saatini ele alalım: Bu saat, kırsal kesimde keşif gezileri için tasarlanmış çok sayıda sensöre ve izleyiciye sahiptir ve ortalama bir akıllı saatinizden daha sağlamdır.

Sunto ve diğer şirketler ise tüplü dalış için uzun süre yüksek su basıncına dayanabilen akıllı saatler üretiyor.

Smartwatch Özellikleri

Çoğu akıllı saat için, ister günlük kullanım için isterse bazı özel amaçlar için yapılmış olsun, bazı özellikler oldukça standarttır.

Bildirimleri Kontrol Etme

Akıllı saatler sizi bildirimler, önemli etkinlikler ve olaylar konusunda uyarır. Bildirim türleri saatten saate farklılık gösterecektir.

Örneğin, akıllı telefonunuza bağlı olan akıllı saatler, telefonunuzun size zaten söylediği şeyi tipik olarak yansıtır. Diğerleri size yalnızca bir akıllı saatin size verebileceği bildirimler verecektir.

Örneğin, Apple Watch’un sonraki nesillerinde bir düşme sensörü bulunur; böylece düşerseniz ve saat sonraki herhangi bir hareketi algılamazsa, size artan bazı bildirimler gönderir ve yanıt vermezseniz saat o zaman Yetkililerin yanı sıra listelediğiniz kişileri uyarın.

Uygulamalar

Akıllı saatler ayrıca birçok farklı uygulamayı destekler. Belirli ekosistemler, akıllı saatin çalıştığı işletim sistemine (İşletim Sistemi) bağlıdır. Bugün piyasadaki en büyük uygulama ekosistemleri Google ve Apple ekosistemleridir.

Özel amaçlı akıllı saatler, genellikle amaçlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olan uygulamaları da destekler ve genellikle başka tür uygulamalar eklemenize izin vermez.

Medya

Normal akıllı saatlerin çoğu telefonunuzla eşleştirilir, böylece medya oynatmayı yönetmek için akıllı saati kullanabilirsiniz. Örneğin Apple ürün ailesini ele alalım: iPhone’unuzda AirPods’unuzda müzik dinlerken parçayı ve sesi değiştirmek için Apple Watch’unuzu kullanabilirsiniz.

Mesaj Yanıtları

Bu, dedektifin saatlerini sık sık bir telefon gibi kullandığı eski Dick Tracy çizgi romanlarını anımsatıyor. Wear OS veya Watch OS çalıştıran çoğu modern akıllı saat, mesajları sesli dikte yoluyla cevaplamanıza izin verir.

Apple Watch’ların yakındaki diğer Apple Watch kullanıcıları ile sohbet etmenizi sağlayan bir telsiz işlevi bile vardır.

Fitness

Eğer gerçekten formda iseniz, o zaman en iyi akıllı saatlerin sahip olduğu fitness özelliklerini takdir edeceksiniz. Bununla birlikte, tek istediğiniz bir fitness takipçisiyse, fitness özelliklerine sahip bir akıllı saat satın almak biraz abartılı olabilir.

Fitness izleyiciler, nabzınızı bileğinizden izlemek ve kalp atışınızı kaydetmek için saatin altındaki sensörleri kullanan kalp atış hızı monitörlerini içerir. Fitness rejiminizin farklı yönlerini izlemenize yardımcı olmak için jirometreler, barometreler, ivmeölçerler, pusulalar ve diğerleri gibi başka izleyiciler de vardır.

Fitness takipçileri ayrıca genel aktivite takipçileri olarak ikiye katlanır. Apple Watch’un ne zaman düştüğünüzü algılama yeteneği, tam olarak fitness kategorisine girmez. Daha çok bir aktivite izleyici.

Aynı şey, bir günde attığınız adımların sayısını saymak için de geçerlidir, ancak bu genel aktivite ve zindelik arasında kanamadır. Her halükarda, fitness takibi için kullanılan sensörlerin çoğu genel aktivite takibi için de kullanılır.

Fitness takipçileri, en popüler fitness takipçisi üreticisi Fitbit ile bir süredir bizimle birlikteler. Bununla birlikte, akıllı saatlerin yükselişiyle birlikte, akıllı saat uygulamaları daha fazla ve fitness izleme işlevlerini taklit edebildikçe fitness takipçisi satışları azaldı ve insanlar akıllı saatin çok yönlülüğünü ve artan işlevselliğini tercih etti.

Akıllı saatler, bir fitness takipçisinin tüm işlevlerine ek olarak daha fazlasına sahiptir. Çoğu insan için onu gerçekten değerli kılan bu ‘daha fazlası’. Bununla birlikte, fitness takipçileri niş ve kesinlikle akıllı saatlerden daha ucuzdur, bu nedenle tek istediğiniz fitness durumunuzu izlemekse bir tane almak iyi bir fikirdir.

Şahsen, teknolojiyi sevmeme rağmen, bazen onların dikkatini dağıtan şeylerden kaçmamız gerektiği gerçeğine de saygı duyuyorum. Benim için bu, çalışırken telefonumu sık sık kapatacağım anlamına geliyor ve basit bir fitness takipçisi tam da ihtiyacım olan şey. Saatim de her sosyal medya güncellemesinde beni uyarıyorsa, onu da kapatmam gerekirdi.

GPS İşlevselliği

Modern akıllı saatlerin çoğu, saatin fitness amacıyla konumunuzu izlemesini ve ayrıca size konuma özgü uyarılar vermesini sağlayan yerleşik GPS içerir.

Farklı Akıllı Saat Türleri Nelerdir?

Akıllı saatler iki genel tiptedir. Bir yandan Wear OS ve Watch OS cihazları gibi genel amaçlı akıllı saatlerimiz var. Bu saatler büyük ölçüde akıllı telefonlara bağımlıdır ve telefonunuz için bir destek cihazı olması amaçlanmıştır; bileğinize taktığınız bir uzantı.

Öte yandan, belirli amaçlar için tasarlanmış, Fitbit gibi bir fitness takipçisi ile normal bir akıllı saat arasında bir yerde duran niş cihazlarımız var.

Yürüyüş saatleri buna iyi bir örnektir. Uzak bölgelerde uzun süreli seyahatler içindir ve hava durumu tahmini, temel hayati değerleri izleme, GPS ve mükemmel pil ömrü gibi şeyler içerir. Ayrıca tipik olarak dayanıklıdırlar ve toza, suya, damlalara ve güçlü titreşimlere karşı oldukça dayanıklıdırlar.

Dalış saatleri başka bir örnektir. Genellikle birinci aşama regülatörünüzü Bluetooth aracılığıyla dalış saatinize bağlayabilirsiniz. Garmin’in Descent MK1 gibi cihazları size diğerlerinin yanı sıra sıcaklık, kalan süre ve derinlik gibi şeyler için göstergeler sunar.

Garmin’den D2 Delta PX gibi uçan saatler için niş bir pazarımız bile var. Bir seyir defteri, GPS ile çalışan hareketli bir harita ve bilekte nabız Öküz sunar.

Smartwatch alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Elbette akıllı saatler arasında bazı ilginç eksiklikler var. Bazılarının kullanımı zor bir şarj cihazı varken, diğerleri yalnızca belirli bir mobil cihaz setiyle eşleşecek. Smartwatch alışverişi büyük ölçüde ilgi alanlarınıza bağlı olduğunda dikkat etmeniz gereken şey. İşte alışveriş yaparken düşünebileceğiniz birkaç şey:

  • Uyumluluk –  Akıllı saat, akıllı telefonunuzla veya onu eşleştirmeyi düşündüğünüz cihazla uyumlu olmalıdır.
  • Rahatlık –  Akıllı saat bileğinizde rahat hissetmelidir. Apple Watch ve diğer benzer modeller dışında çoğu model bugün yuvarlaktır. Akıllı saatler de gün geçtikçe inceliyor ve hafifliyor. Bununla birlikte, hala kimsenin giymek istemediği garip, büyük ve kalın akıllı telefon var.
  • Pil ömrü –  Saatteki teknolojinin karmaşıklığına bağlı olarak, iyi bir saat düzenli kullanımda en az bir gün dayanmalıdır. Bu akıllı saatlerde teknoloji zorunlu olarak daha basit olsa da bazıları haftalarca çalışıyor.
  • Suya Dayanıklılık –  Bugün piyasadaki en iyi akıllı saatlerin çoğu suya karşı en azından biraz dayanıklıdır. Üst düzey modellerden bazıları yüzmeyi bir egzersiz olarak bile izler. Bu sizin için önemliyse özellikleri kontrol etmeniz gerekecektir.
  • Şarj etme –  Bazıları kablosuz şarj kullanırken, diğerleri şarj yuvalarını kullanır. Diğerleri hala şarj etmek için kablo kullanıyor. Bu sizin için önemliyse, özellikleri kesinlikle kontrol etmelisiniz.
  • Özellikler –  Akıllı saatin istediğiniz belirli özelliklere sahip olup olmadığını kontrol edin. Fitness programınızda size yardımcı olacak bir şey istiyorsanız, kalp atış hızınızı kaydetmek için kalp atış hızı monitörü, ivmeölçer, barometre, pusula ve tutmanıza yardımcı olacak diğer sensörler gibi doğru sensörlere sahip bir akıllı saat edinin. adımlarınız, mesafe koşunuz vb. gibi şeylerin izini sürün. Günümüzün en iyi akıllı saatlerinin çoğu, varsayılan olarak kalp atış hızı monitörleri ve yerleşik GPS sunacaktır. Bununla birlikte, hepsi sunmadığından, bir akıllı saat satın almadan önce istediğiniz belirli özellikleri kontrol etmek iyidir, böylece daha sonra hoş olmayan bir şekilde şaşırmazsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *